Oluline info seoses COVID-19 levikuga Gruusias ja Armeenias

Gruusia:

Gruusiast Eestisse reisidest kehtib liikumisvabaduse piirang, täpsem info Välisministeeriumi kodulehel

Riiki sisenemise tingimused

Enne reisi täitke e-vorm, kus tuleb loetleda oma eelneva 14 päeva reisimise ajalugu ning teatada Gruusias viibimise asukoht. Vormi ei tule täita vaktsineeritud reisijatel.

Riiki saavad siseneda lennutranspordiga:

  • kõikide riikide kodanikud, kes tõendavad, et nad on läbinud koroonaviiruse mistahes tüüpi täies mahus vaktsineerimise (2 doosi, Johnson & Johnson vaktsiini 1 doos). NB! Koroonaviirusest tervenenutel, kes on saanud 1 vaktsiinidoosi, tuleb piiril esitada koroonaviirus SARS-CoV-2 sertifikaat PCR-test (mis ei ole vanem kui 72h) kohta;
  • vaktsineerimata EL liikmesriikide ja teiste riikide kodanikud ning elamisloaga isikud, kui nad reisivad eespool nimetatud riikidest (k.a transiit läbi kolmandate riikide). Riiki saabumisel tuleb piiril esitada koroonaviirus SARS-CoV-2 sertifikaat PCR-testi (mis ei ole vanem kui 72h) kohta. Kolmandal päeval peale piiriületust Gruusias tuleb teha omal kulul uus PCR-test.

Riiki saavad siseneda meritsi ja mööda maismaad: 

  • kõikide riikide kodanikud, kes tõendavad, et nad on läbinud koroonaviiruse mistahes tüüpi täies mahus vaktsineerimise (2 doosi, Johnson & Johnson vaktsiini 1 doos) lisaks tuleb esitada koroonaviirus SARS-CoV-2 sertifikaat PCR-testi (mis ei ole vanem kui 72h) kohta;
  • vaktsineerimata EL liikmesriikide ja teiste riikide kodanikud ning elamisloaga isikud, kui nad reisivad eespool nimetatud riikidest (k.a transiit läbi kolmandate riikide). Riiki saabumisel tuleb piiril esitada koroonaviirus SARS-CoV-2 sertifikaat PCR-testi (mis ei ole vanem kui 72h) kohta. Kolmandal päeval peale piiriületust Gruusias tuleb teha omal kulul uus PCR-test.

NB! Soovituslik on omada koroonaviiruse haigusjuhtumeid katvat tervisekindlustust.

Lapsed: alla 10-aastased lapsed ei pea esitama koroonaviirus SARS-CoV-2 sertifikaati PCR-testi kohta ning nad on vabastatud kohapealsest testimisest (3. päeval pärast piiriületust).

Erand: kui reisitakse Indiast (sõltumata kodakondsusest või vaktsineerimisest) või viimase 14 päeva jooksul enne Gruusiasse sisenemist on reisitud Indias, tuleb Gruusia piiril kõigil (ka alaealistel) esitada koroonaviirus SARS-CoV-2 sertifikaat (aktsepteeritakse PCR-testi, mis ei ole vanem kui 72h) ning isikud suunatakse 14 päevaks karantiini omal kulul, teist testi sel juhul vaja teha ei ole.

Lisainfo: riiki sisenemise tingimused.

Transiit läbi Gruusia: transiit on keelatud.

Riigisisesed piirangud, mis kehtivad üleriigiliselt: maski kandmine on kohustuslik nii siseruumides kui väljas; keelatud on rahvarohkete sotsiaalsete ürituste korraldamine (pulmad, matused, juubelid jms).

Ajavahemikul 14.08.-04.09.2021 kehtivad järgmised piirangud:

  • linnades (Tbilisi, Batumi, Kutaisi, Rustavi) ühistransport ei tööta, linnadevaheline transport töötab tavapäraselt;
  • söögikohad on avatud kuni kl 23.00;
  • laste mängukeskused on suletud; keelatud on suured festivalid, spordiüritused jms, va rahvusvahelised spordiüritused.

Juhime tähelepanu sellele, et Gruusia võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi. Lisaküsimuste korral soovitame pöörduda Gruusia saatkonna poole Tallinnas.

 Palun tutvuge ka lendude saabumise ja väljumise infoga Tbilisi lennujaamas.

  • Jätkuvalt on siseruumis maski kasutamine kohustuslik; üksteisest tuleb hoida 2m kaugusele, kõigil peab kaasas olema isikut tõendav dokument.
  • Kes on jäänud Gruusiasse, jälgige uudiseid, järgige valitsuse korraldusi, hoolitsege selle eest, et teil oleks jooksvateks kulutusteks ning võimalikuks kojusõiduks vajaliku lennupileti soetamiseks piisavalt raha, vajadusel pöörduge lähedaste poole Eestis. Suuremad Gruusia pangad nagu TBC ja Bank of Georgia vahendavad Western MoneyGram ja Western Union rahvusvahelist kiirrahakaardi saatmise teenust.

Olulised kontaktid:

Eesti Välisministeeriumi reisihoiatused leiab: https://reisitargalt.vm.ee/ ja Eesti Terviseameti info: https://www.terviseamet.ee/et/riskipiirkonnad ja https://www.terviseamet.ee/et/uuskoroonaviirus.

 Patsiendiinfo: Iga palaviku või muude hingamisteede sümptomitega inimene peab helistama numbrile 112 või perearstile, et teha Covid-19 testi.

 Armeenia

Riigisisesed piirangud:

12.01.2021 pikendati Armeenias riigisisest koroonaviiruse karantiiniperioodi kuni 11.07.2021.

Säilivad järgmised piirangud:

– maski kandmise kohustus avalikus ruumis ja ühistranspordis

– riiki sisenemisel PCR testi nõue

– sanitarreeglite järgimise kohustus

Riiki sisenemise tingimused:

Alates 13.01.2021 saab riiki siseneda nii lennujaama kui maismaa piiripunktide kaudu. Piiriületusel tuleb esitada PCR negatiivne test (mitte vanem kui 72 h) või lasta testida ennast kohapeal, testimine maksab ca 40 dollarit. Testi tulemuse saamiseni tuleb viibida eneseisolatsioonis. Testi positiivse tulemuse korral isik hospitaliseeritakse.