Eestis on koroonaviiruse ülemaailmse pandeemia tõttu kuulutatud välja eriolukord.

Viiruse leviku tõkestamiseks on alates 17.03 taastatud piirikontroll, piiratud on Schengeni sise- ja välispiiri ületamist. Eestisse sisenemise võimaluste kohta loe Politsei ja piirivalveameti veebilehelt.

Palume välisriikides viibivatel Eesti elanikel, kes soovivad koju naasta, teha seda viivitamatult. 

Loe täpsemalt koroonaviirusega seonduvatest piirangutest ning uuri korduma kippuvaid küsimusi Välisministeeriumi veebilehelt.

Me hoolime Sinu ja kõigi teiste tervisest. Seetõttu palub saatkond koroonaviiruse ja gripi leviku tõkestamiseks tõsiselt kaaluda saatkonda tuleku vajadust. Aitäh mõistva suhtumise eest!

Lähemalt

Oluline info seoses COVID-19 levikuga Gruusias ja Armeenias!

Lugupeetud Eesti kodanikud, kes te viibite hetkel lühiajaliselt Gruusias või Armeenias!

Palume teil end koheselt registreerida välisministeeriumi lehel https://reisitargalt.vm.ee/registreeri-reis/.

Eestisse lendamise võimalused 2.4.2020 seisuga – vt Välisministeeriumi pidevalt uuendataval veebilehel:  https://vm.ee/et.   

Erilendude info Gruusia valitsuse veebis: http://www.gov.ge/index.php?lang_id=ENG&sec_id=288&info_id=75761.

Eesti välisministeeriumi lennuinfo: https://vm.ee/et/uudised/kriisimeetmetega-seotud-reisi-ja-konsulaarinfo-0104.

2.4 seisuga on võimalik lennata Saksamaa kaudu 3.4, aga edasi on reaalne variant Belaviaga läbi Minski Tallinnasse (Minsk-Tallinn 4.4, st vajalik ööbimine Minskis); Lufthansa või Finnairiga variant Frankfurdist või Münchenist viimastel andmetel ei tööta, kuna pole võimalik ühest lennujaamast teise liikuda. Minski variandi puhul on vaja jätkupilet osta Berliin-Minsk-Tallinn liinil ühe piletina. Täpsemat informatsiooni annavad lennufirmad. Informatsiooni saamiseks Belavia lendude kohta palun võtke ühendust Belavia esindustega Tbilisis või Batumis.

 • 21.3.2020 kell 00.00 peatas Gruusia kuni 21.4.2020 rahvusvahelise lennuliikluse, v.a. valitsuse eriloal toimuvad lennud. Seega ei õnnestu kuni kommertslendude taastamiseni võib-olla Eestisse reisida. Edasistest arengutest anname operatiivselt teada. 2. 4 seisuga pole pakkuda ühtegi töötavat lennuvarianti Eesti suunal.
 • Et saatkond oleks Eesti kodanike ja elanike olukorraga kursis, palun andke saatkonnale Tbilisi.Consular@mfa.ee teada soovist lähinädalatel Eestissse sõita.
 • Infoks neile, kes on juba teel transiidina Soome ja Rootsi kaudu – rahvusvahelistest lennujaamadest ja sadamatest on transiit läbi Soome ja Rootsi lubatud.
 • Näiteks Vantaa lennujaamast või Turu sadamast võib inimene vabalt ja iseseisvalt minna Helsingisse sadamasse, et jõuda Tallinna laevale. Soovitav on trükkida igaks juhuks välja laevapilet, kuna võidakse nõuda selle ettenäitamist. Lisainfot leiab Soome piirivalve kodulehelt. Laevapileteid puudutavate küsimuste korral soovitame pöörduda oma laevafirma poole. Praegusel hetkel jätkab Tallink Eesti-Soome vahel laevaliiklust muudetud graafiku alusel, aga piletite ostmisel peab arvestama, kas teil on õigus riiki siseneda. Vaata lisaks TallinkiEckerö Line’i või Viking Line’i kodulehekülgi. Tallink ja Eckerö väljuvad Länsisatamast  ja Viking XPRS väljub Katajanokka sadamast, sadamasse pääseb ühistranspordiga. Täiendava informatsiooni saamiseks palume pöörduda Tallinki poole.
 • SAS tühistas 19.-22.03. lennud Stockholmist Tallinnasse. Edaspidine olukord lendudega vaadatakse üle jooksvalt.
 • Tallink ja Viking Line lõpetasid alates 19.03. sõitmise Stockholm-Helsingi liinil. Hetkel toimivad Tallinki ja Viking Line ühendused Stockholm-Mariehamn-Turu vahel. Käigus on ka DFDS Kapellskär-Paldiski laevaliin. Autoga reisijaid võtab erandkorras peale ka Paldiski-Kapellskäri vahel opereeriv Tallinki kaubalaev Regal Star. Operatiivne info Helsingi ja Stockholmi saatkondade kodulehtedel.
 • Turkish Airlines lõpetab lennud Tbilisist Tallinnasse ja Helsingisse  alates 20.3.
 • Aeroflot katkestas lennud Tallinna ajavahemikul 19.03-30.04.2020. Bussifirmad on bussiliikluse lõpetanud. 16.3 kella 16.30 seisuga enam pileteid ei leidnud.
 • WizzAir peatas Kutaisi-Tallinn otselennud 17.3-3.4.
 • Air Balticu viimane lend Tbilisist oli 16.3 kell 15.15, Riia lennujaam peatas rahvusvahelised lennud 17.3-14.4.
 • Ukraine International lõpetas alates 17. märtsist lennuliikluse välisriikidega.
 • LOT Varssavi kaudu rahvusvahelised lennud peatatud 10 päevaks alates 15.3.
 • Palun tutvuge ka lendude saabumise ja väljumise infoga Tbilisi lennujaamas.

Koroonaviiruse (COVID-19) leviku ning sellest tingitud kiiresti muutuva olukorraga maailmas ja Gruusias palume kõigil jälgida kohalike ametivõimude käitumisjuhiseid.

Gruusia meetmed COVID-19 tõkestamisel

Alates 31.03 kell 08.00 kehtestatakse kogu Gruusias üleriigiline karantiin, sealhulgas kella 21 ja 06 vahel komandanditund, sellel ajal on keelatud liikuda nii jala kui sõidukiga. Ühistransport, k.a. metroo peatub. Alates 24.3 2020 on Gruusias peatatud nii rahvusvaheline kui ka riigisisene linnadevaheline reisiliiklus  marsutkad, rongid, bussid, autoliiklus (erasõidukitega liikumine on lubatud, aga soovitatav vaid erilise vajaduse korral), erasõidukites ja taksodes võib olla peale juhi max 2 reisijat, kes peavad istuma tagaistmel.

  • Keelatud on koguneda enam kui 3-kesi (v.a. toidupoes, apteegis), üksteisest tuleb hoida 2m kaugusele, kõigil peab kaasas olema isikut tõendav dokument.
  • Tbilisis, Batumis, Kutaisis, Rustavis, Potis, Zugdidis, ja Goris seatakse üles kontrollpostid, et kontrollida isikute liikumist, liiklejate tervislikku seisundit, tagada eriolukorra nõuete järgimine.
  • Samegrelo-Zemo Svaneti maakonnas seati 29.3 sisse täiendavad liikumispiirangud (mh arvestades halvenenud olukorda kõrvalasuvas Ahbaasias), maakonnas on loodud 5 karantiinitsooni- 3 Anaklias ja 2 Mestias. Ühistransport peatatud, sissesõiduteedel maakonda ja rajoonidesse seatud üles kontrollpostid, mis mh kontrollivad sotsiaalse vahemaa hoidmist.
  • Justice House, notaribürood, registrid töötavad alates 30.3 piiratud režiimil.
  • Kes on jäänud eriolukorra ajaks Gruusiasse, jälgige uudiseid, järgige valitsuse korraldusi, hoolitsege selle eest, et teil oleks jooksvateks kulutusteks ning võimalikuks kojusõiduks vajaliku lennupileti soetamiseks piisavalt raha, vajadusel pöörduge lähedaste poole Eestis. Suuremad Gruusia pangad nagu TBC ja Bank of Georgia vahendavad Western MoneyGram ja Western Union rahvusvahelist kiirrahakaardi saatmise teenust.
  • Valitsus kutsub üles lähiajal reisimisest loobuma, eriti WHO kinnitatud ohupiirkondadesse. Alates 21.03 peatati kogu lennuliiklus, va Georgian Airways, mis teeb koostööd Gruusia valitsusega oma kodanike koju toomisel.
  • Alates 14.3 suleti Gruusia piir Armeenia ja Aserbaidžaaniga 10 päevaks,
  • Alates 18.3 kl 00:00 suleti Gruusia piirid sisenevatele välisriikide kodanikele 2 nädalaks (naasvad GE kodanikud saavad kasutada Georgian Airways v Turkish Airlines lendusid kuni 20.3), see kehtib ka elamislube omavate isikute suhtes, erandid  diplomaadid ja nende pereliikmed, segapered, mille üks liikmetest on GE kodanik, humanitaarmissioonid; põgeniku staatuses isikud ja ametlike delegatsioonide liikmed;
  • samuti piiratakse reisijate liikumist Sarpi piiripunktis Türgiga (kaubaveod jätkuvad, Vale ja Kartsakhi piiripunktid jätkavad tavarežiimis);
  • Alates 16.3 suleti osaliselt Gruusia-Venemaa piir 10 päevaks, GE ja RU kodanikud saavad kodumaale naasta, kaubaveod jätkuvad.
  • avalikud üritused on tühistatud/edasi lükatud.
  • Piiridel on sisse seatud täiendavad piirangud (WHO epideemiaohuga piirkondadest saabujate intensiivne kontroll + 14-päevane kohustuslik karantiin).
  • Nii riigi-kui erasektori töötajatel soovitatakse võimalusel teha kaugtööd kodust.
  • Valitsuse üldine soovitus: püsige kodus!
  • Koolivaheaega pikendati kuni 1. aprillini.
  • Gruusias on 2.4.2020  seisuga 130 inimest positiivse COVID-19 diagnoosiga, täiendav informatsioon vt. https://stopcov.ge/en;
  • Alates 18.3 suleti kõik suusakeskused;
  • Suletud on kõik kaubandusasutused, va toidupoed, apteegid, tanklad, postkontorid ja pangad, restoranidel, baaridel soovitatakse müüa oma kaupu rohkem kaasa+kojutoimetamine;
  • Üle 70- aastastel kodanikel keelatakse vältida avalikes kohtades viibimist ning püsida oma tervise kaitseks isolatsioonis, v.a. kodu lähedal asuvate apteekide, toidupoodide ning arsti külastamine.
  • Alates 22.3 suleti Marneuli ja Bolnisi rajoonid täielikult karantiini.

Eesti Välisministeeriumi reisihoiatused leiab: https://reisitargalt.vm.ee/ ja Eesti Terviseameti info: https://www.terviseamet.ee/et/riskipiirkonnad ja https://www.terviseamet.ee/et/uuskoroonaviirus.

 Patsiendiinfo: COVID-19 sümptomite korral pöörduda perearsti poole, enesetunde halvenedes helistada kiirabisse 112.

Address a Family Doctor if:

You have fever, cough, runny nose, but at the same time you have not travelled to high risk countries during last 14 days and have not had contact with persons with COVID-19 and/or travellers from high risk countries. For those who do not have a regular GE family doctor, can f.ex approach MediClub: http://mcg.ge.

Address a Hospital of Infectious Diseases if: you have traveled to high risk countries during last 14 days and your body temperature is 37.5 and above, you developed cough, breathing difficulties; or you do not have increased body temperature, but other signs of acute respiratory infection are in place and in addition, during last 14 days you have travelled to high risk countries and/or have contact with persons with COVID-19; Infectious Diseases, AIDS and Clinical Immunology Research Center, 6 Alexander Kazbegi Ave,  +995 32 239 80 18, https://aidscenter.ge/contact_eng.html.

Citizens can use the services of telephone consultation with a family doctor within 24 hours a day. They will be redirected to healthcare facility by 112 service.

ARMEENIA

 • 2.4.2020 seisuga on tõusis Armeenias  COVID-19 juhtumite arv 663-ni (ööpäeva jooksul 92 uut), sellest 33 on paranenud, 4 inimest on surnud. 2,940 testi tulemus on olnud negatiivne.
 • 16. märtsil välja kuulutatud eriolukord kehtib kuni 14. aprillini. Praktikas see tähendab järgmist:
  • Lliikumis-, kogunemis- (+20 inimest) jm vabaduste piiramist. Alates 24.03 kehtib 1-nädalane liikumispiirang. Kodust lahkumine on lubatud vaid toidupoes ja apteegis käimise eesmärgil. Linnadevaheline ühistransport on peatatud. Arusaadavalt on kinni kõik toitlustusasutused, kaubanduskeskuses, hotellid, meelelahutusärid jms. Karantiinireeglite rikkumise eest on ette nähtud karistused:
  • AM parlament võttis 30.3 2020 esimesel lugemisel vastu seaduseelnõu, mis lubab valitsusel kasutada andmeside ja positsioneerimise meedet, et tagada parem järelevalve nakatanute ja karantiinis viibivate kodanike üle.
  • Tervishoiuministeerium avaldas soovitused väljas liikumiseks, mh: mitte kasutada ühistransporti kui võimalik, hoida distantsi 1.5-2 m, juuksed kinnitada, mitte kanda sõrmuseid, kõrvarõngaid jm ehteid.
  • Piiride sulgemist kõigile välisriigi kodanikele. Meede ei kehti AM kodanike, residentidele, nende pereliikmetele ning diplomaatidele, RV organisatsiooni töötajatele ning nende pereliikmetele.
  • Riiki sisenemine keelatud kõigil mittekodanikel (st. residendid, pereliikmed; diplomaadid), kes on viimase 14. päeva jooksul viibinud kriisikolletes.
  • AM kodanikel on keelatud lahkuda AM territooriumilt, va kaubavedajad.
  • Piiril vastavad protseduurid (kehatemperatuuri skaneerimine), riiki sisenemisel kehtib 14. päevane eneseisoleerimise kohustus.