Eesti uus suursaadik Armeenia Vabariigis Riina Kaljurand andis Jerevanis president Armen Sarkissianile üle oma volikirja

Eesti uus suursaadik Armeenia Vabariigis Riina Kaljurand andis teisipäeval, 8.detsembril Jerevanis president Armen Sarkissianile üle oma volikirja. Suursaadik Riina Kaljurand resideerib Thbilisis.

Volikirjade üleandmise tseremooniale järgnenud vestluses tõdesid suursaadik Kaljurand ning president Sarkissian, et kahe riigi suhted on traditsiooniliselt head. „Eestlastel ja armeenlastel on ajalooliselt palju inimestevahelisi kontakte ja meie ühiskondade vahel on vastastikune sümpaatia, mis omakorda avab häid võimalusi sisukaks kahepoolseks koostööks. Lisaks kõrgetasemelistele visiitidele vajaksid elavdamist kontaktid ametnike ja parlamentide vahel,“ ütles suursaadik Kaljurand.

Suursaadiku sõnul on Eesti ja Armeenia huvitatud tihedast koostööst infotehnoloogia valdkonnas. „Armeenia on sarnaselt Eestile ambitsioonikas e-riik, mis on võtnud kasutusele mitmeid e-riigi lahendusi, mis ühtlasi loob häid eeldusi edasiseks koostööks ka ühiskonna digitaliseerimise, tehisintellekti, idufirmade ja äriringkondade vahel laiemalt,“ ütles Kaljurand. Saadiku sõnul potentsiaali koostööl haridusvaldkonnas, eriti e-õppe küsimustes, teaduskoostöö ja ülikoolidevaheliste sidemete tugevdamises. President Sarkissian tundis huvi Eesti kogemuse vastu eesti väliskogukondade kaasamisel riigi arengusse.

„Lisaks kahepoolsetele suhetele peatusime Armeenia ja Euroopa Liidu vahel sõlmitud ulatuslikul ja laiendatud partnerluslepingul (CEPA), mis avab uue peatüki erinevate poliitiliste reformide elluviimiseks Armeenias. Armeenia on huvitatud Eesti senistest reformikogemustest ning Eesti on ka edaspidi valmis jagama Armeeniaga oma kogemusi toimivate demokraatlike institutsioonide ülesehitamisel ja sidusa ühiskonna loomisel,“ sõnas suursaadik Kaljurand.

Samuti räägiti julgeolekuolukorrast Lõuna-Kaukaasias ning maailmas laiemalt. Suursaadik Kaljurand avaldas president Sarkissianile kaastunnet Mägi-Karabahhi konflikti põhjustatud inimkaotuste pärast.

Riina Kaljurand asus esmakordselt tööle välisministeeriumisse 1993. aastal. Aastatel 2004-2007 töötas ta kaitseministeeriumis ning peale seda aastani 2018 Rahvusvahelise Kaitseuuringute Keskuses. Riina Kaljurand oli perioodil 2013-2018 Eestis toimuva kõrgetasemelise rahvusvahelise Lennart Meri Konverentsi direktor. 2018. aastal naasis ta välisministeeriumisse poliitika planeerimise osakonda. 2019. aastal pärjati Riina Kaljurand Valgetähe IV klassi teenetemärgiga. Ta omab Stockholmi Ülikooli magistrikraadi riigiteaduses.

Pildid: https://flic.kr/s/aHsmSECZ9N